Naistiimin uutiset
Naistiimin toiminta on lähtenyt hyvällä sykkeellä tälle kaudelle!
Olemme saaneet valmiiksi kesän toimintasuunnitelmamme.
Naisten avauskilpailussa oli 20 osallistujaa, jossa teimme myös palautekyselyn. Lähtöajat oli laitettu 3 ryhmissä. Suurinpiirtein niin, että ryhmissä oli samansuuruiset tasoitukset. Tällä pyrittiin siihen, että pelinopeus säilyisi, ja siinä onnistuimme. Meillähän oli teemana nimenomaan pelinopeus. Kaikki ryhmät pelasivat kentän alle ihanneajan. Kiitos siitä kaikille pelaajille.
Hyvästä pelinopeudesta huolimatta valitettavasti viimeisillä ryhmillä oli hieman odottelua. Meidän tarkoitushan on kuitenkin myös tutustua toisiimme ja luoda me-henkeä Kymen Golfin naisille. Kisan ei myöskään ollut tarkoitus vaikuttaa tasoituksiin ja caddiemaster korjasi asian jälkeenpäin.
Kiitos kaikille palautteista, jotka käsittelimme 14.5. naistiimin kokouksessa. Aina löytyy parannettavaa.
Seuraava kisa on jo 20.5., johon mahtuu vielä soittamalla caddiemasterille.
Tulossa: muiden paikkakuntien naisten kilpailut
Ystävyysottelu on tänä vuonna Virvik Golfissa 26.7. Pyrimme järjestämään kimppakyytejä, jotta saisimme mahdollisimman monta osallistujaa kisoihin. Kaakon Golfista on tullut myös meille kutsu ja päivämäärä tarkentuu myöhemmin.