Niinilahdentie 2, 48310 Kotka

Kymen Golf Ry

Toiminta-ajatus: Yhdistyksen tarkoituksena on sen sääntöjen mukaan golfharrastuksen ylläpitäminen ja edistäminen. Yhdistys ylläpitää golfkenttiä golfharrastajien käyttöä varten, järjestää harjoituksia, kilpailuja, opetus-, koulutus-, huvi- ja muita samantapaisia tilaisuuksia, sekä harjoittaa valistustoimintaa julkaisemalla jäsenlehteä.

Seura on perustettu 7.9.1964 Kotkassa. Perustavan kokouksen koollekutsuja ja seuran ensimmäinen puheenjohtaja oli konsuli Dage Brunow.

Kymen Golf ry:n jäsenmäärä on 1147 (2023). Jäsenistä on naisia 269, miehiä 782, tyttöjä 28 ja poikia 68.

Seuran pelaava ammattilainen on Tapio Pulkkanen.

 

HALLITUS 2023

Puheenjohtaja:
Pekka Salmi pekka.salmi@sulzer.com 050 526 1224
Jäsenet:
Kaj Luukas, kapteeni kluukas@me.com 040 5001162
Kadri Tramberg, ladykapteeni kadritramberg@gmail.com 040 3544837
Heikki Illiminsky, varapuheenjohtaja heikki.illiminsky@iki.fi 044 2323324
Juha Hirvi juha.hirvi@gmail.com 040 9603751
Jari Siira jari.siira633@gmail.com 0400 307894
Olli-Pekka Jaakola opjaakola71@gmail.com 040 7059 117
Markku Espo, sihteeri markku.espo@kymp.net 0400 364810
Tommi Nousiainen, toiminnanjohtaja tommi.nousiainen@kymengolf.fi 044 5706877