Kilpailutiimi

Tiimin tehtävät:

Kilpailukalenterin suunnittelu, laatiminen ja toteuttaminen.

Kilpailujen järjestäminen, kilpailumääräysten laatiminen, kilpailujen johtajien ja muiden toimihenkilöiden nimeäminen.

Golfin sääntöjen soveltaminen kentän pelialueeseen, estealueisiin, rajoihin ja merkintöihin.

Paikallissäännöistä päättäminen.

Jäsenistön sääntökoulutuksen sekä seuratuomarikoulutuksen järjestäminen.

Tasoitusjärjestelmän ylläpito.

 

Tiiminvetäjä:
Olli-Pekka Jaakola olli-pekka.jaakola@sgs.com 040 7059117
Jäsenet:
Terhi Kvikant terhi.kvikant@gmail.com 045 1680252
Heikki Illiminsky heikki.illiminsky@iki.fi 044 2323324
Juha Hirvi juha.hirvi@gmail.com 040 9603751
Kaj Luukas kluukas@me.com 040 500116
Ilpo Liukkonen ilpo.liukkonen@sulzer.com 050 5490204
Markus Kuismin

 

 

Senioritoiminnan vastuuhenkilö: Juha Hirvi

Junioritoiminnan vastuuhenkilö:

Tiimin kokouksiin kutsutaan myös seuran puheenjohtaja Pekka Salmi ja toiminnanjohtaja Tommi Nousiainen.