”Golfia ja skumppaa ladyille” -turnauksen 6:ssa osakilpailussa pelattiin 9 reikää mukana vain kolme mailaa. Kaikkien bägit olivat hieman erilaiset, joillakin oli putteri, joku puttasi draiverilla ja joku harmitteli sitä ettei ollut sopivaa mailaa bunkkerista poistumiseen! Ilta osoitti kuitenkin sen että bägeissä on yleensä turhia mailoja, koska kolmellakin saa hyviä tuloksia.
Illan voittaja oli Jaana Eskelinen 22 bogeypisteella! Toiseksi sijoittui illan sponsori, Marjo Kärras 17 bogeypisteellä ja kolmanneksi Anne-Marie Illiminsky 16 PB. Onnittelut kaikille!
Arvonnat osuivat tällä kertaa Monica Kihl-Kokkolan ja Nina Koposen kohdalle! Onnittelut!
Peli-ilta houkutteli 16 naista pelamaan ja sää oli TAAS mitä mainioin ja tunnelma rento ja leppoisa. Lopuksi saimme hyvää informaatiota miten golfari voi parantaa pallon näkemistä!


Seuraavana peli-iltana 16.8.2022 klo 17.00 pelataan 3:n tiin kisa (52-47-36). Sitä ennen on kuitenkin Kotkan Ruusu kisa, 7.8. Klo 13.00 yhteislähdöllä! Ilmoittautuminen päättyy perjantaina 5.8. Klo 14.00!