Niinilahdentie 2, 48310 Kotka

Lähipelimestaruuskilpailut

Sinustako seuran lähipelimestari?

Tulevana viikonloppuna (14.-15.8) järjestetään seuran lähipelimestaruuskilpailu. Rata löytyy alaharjoitusviheriöltä ja se on kaikille seuran jäsenille ilmaiseksi pelattavissa lauantaina klo 12-19 sekä sunnuntaina klo 12-17. Radan saa suorittaa vapaasti omaan tahtiin ja jokaisella osallistujalla on yksi suorituskerta. Rata sisältää 9 rastia ja jokaiselta rastilta löytyy reikäkartta. Kilpailussa lasketaan lyöntejä, joten jokainen reikä tulee pelata reikään asti. Tuloskortit löytyvät caddiemasterilta, jonne ne myös palautetaan suorituksen jälkeen nimen kera.

 

Kilpailussa palkitaan pienin palkinnoin paras mies (alle 50 v.), paras nainen, paras seniori, paras veteraani (+70) sekä paras juniori.

 

Tervetuloa kisailemaan ja nauttimaan Mestis-tunnelmasta!