Viimeinen virallinen tehtävä suoritettu kiitettävästi. Uuden seniorikapteenin haku alkaa.

Haikein mielin ilmoitan etten ole ensikaudelle käytettävissä seniorivetäjän/KG hallituksen tehtäviin. Uudelle vetäjälle jätän perinnöksi hyvin hoidetun seniorityön. Kiitos edellisten vetäjien. Jäsenet ovat myös omalta osaltaan tehneet tehtävää helpoksi, muun muassa olemalla aktiivisesti seuran toiminnassa vapaaehtoisena mukana. Kolmen vuoden aikana olen kuunnellut jäsenistön ääntä herkällä korvalla ja tehnyt muutamia muutoksia kuukausikilpaan, ranking-pisteytys ja kiinteät teet HCP LP- sarjaan. Toinen mitä toivottiin oli varttuneemmille pelaajille oma sarja 65+, joka osoittautui todella suosituksi. Se on myös mukana seuran yleisissä kilpailuissa. Seniorinaisten etuja olen yrittänyt ajaa saamalla kentällemme tiiauspaikan 47/36 väliin. Asia on etenemässä. Vuorotyö, ikä painaa ja pienen pojantyttären kasvun seuranta vie omaa aikaani sen verran paljon, että joudun luopumaan jostakin. Jatkan loppukauden senioreiden hommien vetämistä, pyydänkin halukkaita ilmoittautumaan minulle tai KG hallitukselle. Olen tietenkin mukana uuden vetäjän perehdytyksessä ja alkuun auttamisessa. Mitä nopeammin henkilö löytyy sen helpompaa on uuden vetäjän tulla mukaan katsomaan ja oppimaan toimintaa.

Terveisin

”Seniorikapteeni” Tomppa.

Kirjoittaja: Tomppa@live.fi

Kategoriassa Etusivu, Senioritiimi, Uutiset, Yleinen

Kommentit