Arvaa, milloin kenttä avautuu! Puheenjohtaja tarjoaa voittajille palkintolounaan!

Griinien, väylien ja niiden reunustojen kasvillisuus on vielä lumen alla – mutta kuinka kauan?

Arvaa, minä päivänä Mussalon kentällä pelataan ensimmäinen kierros tänä keväänä. Jos arvaat oikein, voit voittaa seuran puheenjohtajan Pekka Salmen tarjoaman lounaan.

Arvauskilpailuun voit osallistua internetissä; kilpailulomake avautuu tämän tekstin alla olevasta linkistä. Kaikkien oikein arvanneiden (tai lähimmäksi arvanneiden) kesken arvotaan kolme lounasta Ravintola Holarissa. Palkinnonsaajat julistetaan (ja tarvittaessa arvotaan) kentän siivoustalkoissa, jotka järjestetään, kun kevät on tarpeeksi pitkällä, ja jos koronatilanne sallii. Jos talkoita ei voida järjestää, arvauskilpailun tulos julkistetaan seuran nettisivuilla.

Linkistä avautuu lomake; rastita arvioimasi päivä, kirjoita nimesi ja lähetä. Arvaus on tehtävä viimeistään 31. maaliskuuta.

Kilpailun saavat osallistua kaikki Kymen Golfin jäsenet.

https://fi.surveymonkey.com/r/JQ6JPFK

Kirjoittaja: Markku Espo

Kategoriassa Etusivu, Yleinen