Puheenjohtajan kiitoksiaūüĎĆ

Kiitoksia eri tahoille

Koronaviruksen aikana ja hieman sitä ennen.

Viime talvi ja erityisesti kevät oli työntäyteistä ja poikkeuksellista aikaa seuramme toiminnan suunnittelussa, koska ei ollut mitään varmuutta siitä kuinka nyt meneillään oleva pelikausi saadaan toteutettua ja miten teille jäsenille pystytään turvaamaan pelimahdollisuudet.  Olimme onnellisessa asemassa, koska golf on niitä harvoja lajeja, joita on voinut harrastaa Korona viruksen aikana ohjeistuksen mukaisesti.  Joten näiltä osin selvisimme Koronasta helpommalla kuin monet muut urheilulajit, olkaamme tästä onnellisia ja ottakaamme opiksi, että vastaavaa voi olla tulossa milloin tahansa.  Joten nautitaan pelistä ja toisistamme sekä siitä, että olemme kaikki erilaisia onnistujia.

 

Allekirjoittanut voi puheenjohtajana tässä vaiheessa todeta, että olette noudattaneet korona aikana annettuja ohjeita esimerkillisesti, tästä suuret kiitokset teille kaikille.

 

Junnujen ly√∂ntipelit 24.6 ‚Äď 26.6.2020

Olen seuramme puheenjohtajana saanut eri tahoilta pelk√§st√§√§n my√∂nteist√§ palautetta kisoista ja niiden j√§rjestelyist√§.¬† Jotta kiitokset kohdistuisivat oikealla taholle, v√§lit√§n ne seuramme hallitukselle, tiimien vet√§jille, kapteeneille, ravintoloitsijalle henkil√∂kuntineen ja kentt√§henkil√∂kunnalle sek√§ toiminnanjohtaja Tommille, jokaisella teist√§ oli t√§rke√§ rooli kilpailujen onnistumiselle.¬† Erityisesti haluan muistaa ja v√§litt√§√§ kiitokset talkoissa mukana olleille vapaaehtoisille tulospalvelussa ja kent√§n kuumuudessa toimineille ‚ÄĚliputtajille‚ÄĚ.¬† Ilman teid√§n kaikkien panosta kisat eiv√§t olisi onnistuneet n√§in hienosti. Oman tulikasteensa saivat my√∂s meid√§n upeat nuoret leidit vaativassa asiakaspalveluteht√§v√§ss√§ Caddiemastereina.¬† He suoriutuivat teht√§vist√§√§n aivan loistavasti.

 

Uudet jäsenet

Hienoa, että olette löytäneet lajiksi pallopelin nimeltä Golf.  Olen seuramme puolesta otettu, koska teitä uusia jäseniä on tullut runsain määrin.  Toivotan teidät lämpimästi tervetulleeksi yhteisöömme harrastamaan peliä, josta saatte elämänne iloksi mukavaa viihdettä ja halutessanne kilpailun iloa.

 

Kesän jatkoa ja mukavia yhteisiä hetkiä

Pelikausi ja kesä ovat vasta aluillaan, joten nautitaan pelistä, yhteisöstä ja erityisesti toisistamme, koska ilman Teitä kaikkia lajin harrastaminen olisi kovin tylsää, yksin ei ole kiva olla.  Allekirjoittaneen yhtenä tehtävänä on markkinoida seuraamme ja sen pelaajia, jotta toimintani olisi helpompaa, annan teille kaikille kesäksi yhden tehtävän.  Päättäkää Svingit hienoon loppuasentoon, näyttää ulospäin hienolta.

 

Veli-Matti, puheenjohtajanne ūüėé

Kirjoittaja: Veli-Matti Pyysing

Kategoriassa Etusivu, Yleinen