Junioreiden talviharjoitukset alkavat. Hieman muutoksia tulevan talven harjoitusryhmissä.

Tulevan talven aikana hallissa harjoittelee kaksi ryhmää; Pojat & Tytöt avoin ryhmä I., tällä ryhmällä harjoitukset kaksi kertaa viikossa. Tämän ryhmän harjoituksiin voivat osallistua kaikki 11-21v. nuoret jotka ovat golfista kiinnostuneita. Harjoituksiin osallistuminen ei edellytä seuran jäsenyyttä eikä myöskään green cardia. Toinen pojat & tytöt avoin ryhmä II., on tarkoitettu niille 11-21v. nuorille jotka ovat jo green cardin suorittaneet ja ovat Kymen Golf ry:n jäseniä.

Harjoitukset pyörivät tammikuun alusta säännöllisesti seuraavin ajoin;

Pojat & Tytöt avoin ryhmä I. harjoitukset aina tiistaisin klo 17-18 ja torstaisin klo 18-19. (ei edellytä seuran jäsenyyttä eikä greencardia).

Pojat & Tytöt avoin ryhmä II. harjoitukset aina tiistaisin klo 17-18 ja torstaisin klo 18-19 sekä sunnuntaisin klo 18-20. (seuran jäsenille sekä greencardin omaaville).

 

Pienempien junnujen harjoitukset jatkuvat Mussalon golfkentällä toukokuussa 2020.

 

 

 

 

Kirjoittaja: Tommi Nousiainen

Kategoriassa Etusivu, Juniorit, Uutiset