Kymen Golf hakee ohjaajia liikuntakerhoon

Kymen Golf ry hakee 5 – 9 vuotiaiden liikuntakerhoon kahta ohjaajaa

 

Liikuntakerho on kymen golf ry urheiluseuran tarjoama liikuntamahdollisuus lapsille. Liikuntakerhossa tutustutaan golfiin liikunnan ja leikin avulla. Varusteet löytyvät seuran puolesta paikanpäältä.

Liikuntakerho kokoontuu kerran viikossa Mussalon golfkentällä kesäkuusta elokuuhun, lukuun ottamatta juhannusviikkoa.

Haemme nyt kahta positiivista ja energistä ohjaajaa vetämään Kymen Golfin liikuntakerhoa. Tehtävään sisältyy harjoitusten suunnittelu, toteutus sekä välineistä huolehtiminen. Aikaisempi laji tuntemus golfista ei ole välttämätön. Seuran puolesta opastetaan ohjaajille golfin perusasiat.

Tehtävä vaatii vastuullista, mutta leikkisää otetta lasten kanssa. Ohjaajat huolehtivat liikuntakerhon turvallisuudesta ja innostavat lapsia liikkumaan golfin parissa. Ohjaajille saatavana aikaisempien vuosien liikuntakerhon harjoitusten ohjelmasta sisältöä, kuten liikunnallisia leikkejä ja yksinkertaisia golf harjoituksia.

Ohjaajien korvaus sovitaan erikseen.

Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi 5.5.2019 mennessä osoitteeseen tommi.nousiainen@kymengolf.fi. Paikat täytetään heti sopivien henkilöiden löydyttyä. Lisätietoa tehtävästä antaa Tommi Nousiainen, Kymen Golf ry:n toiminnanjohtaja arkisin klo 9-16 puhelimitse 044-5706877 sekä sähköpostitse.

Kirjoittaja: Miia Pulliainen

Kategoriassa Etusivu, Yleinen