Kiitokset ja hauskaa joulua

Hei kaikille ja kiitokset luottamuksesta puheenjohtajan tehtävien osalta.

Yritän yhdessä hallituksen ja muiden toimijoiden kanssa luotsata seuraamme raikkaaseen ja hieman uudenlaiseen pelikauteen 2019.  Odotellaan muutama kuukausi niin pääsemme kotikentälle kisailemaan ja kohtaamaan toisemme yhteisen harrastuksen parissa.

VINKKI TULEVAISUUDEN SIJOITTAMISEEN, ota kausipeli tarjous haltuusi.

En ole sijoitusneuvoja.  Yhden hyvän vinkin annan kuitenkin elämänmittaiseen sijoittamiseen.  Hanki nyt kausipelioikeus kovasta tarjouksesta 550 euroa, jonka löydät seuramme sivulta.  Tarjousta on jatkettu, joten ei muuta kuin sitoutumaan ja kesän pelit on maksettu.  Tässä sijoittamisessa sinun ei tarvitse pelätä arvon laskua, koska sijoitat omaan hyvinvointiin.

Sijoituksen jälkeen sinulla ei ole muita huoli kuin, että muistat pelata riittävän paljon, näin sijoituskohteesi pysyy hyvässä kunnossa.  Seuramme hallitus huolehtii muista pelaamisen ja toiminnan edellytyksistä.

Arvoisat jäsenet nauttikaa elämästä joulun ja talven aika sekä tonttuilkaa, koska ei tämä niin vakavaa ole.

Veli-Matti Pyysing, tonttu muiden joukossa.

Puheenjohtajanne kaudelle 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kirjoittaja: Veli-Matti Pyysing

Kategoriassa Etusivu, Yleinen