Seuramme osuus unelmien liikuntavuodessa 2017

Arvoisat seuramme jäsenet. 

Seuramme osallistuu unelmien liikuntavuosi 2017 tapahtumaan.  Tarkoituksemme on saada ihmisiä liikkumaan ja erityisesti pelaamaan golffia ja liittymään jäseneksi seuraamme. Tapahtuma on valtakunnallinen ja se toteutetaan koko maassa ensi viikolla.  Viikon aikana erilaiset urheilulajit ja liikuntayhteisöt tuovat omaa sanomaansa esille.  Meidän  tapahtumat löytyvät lue lisää näppäimen alta.

Tapahtuman organisoinnista vastaa valtakunnallinen liikunnan keskusjärjestö ja kaupungit.  Liikuntatapahtumat liittyvät olennaisesti Suomi 100 tapahtumaan, joten olemme mukana omalla tavalla liikkuttamisen historiassa.  Seuramme tarjoaa unelmien liikuntaviikolla golfiin liittyviä onnen hetkiä ja unelmien täyttymistä seuraavasti.

Ti 9.5  klo 18.00 – 19.00 pikkujunnujen treenit

Ke 10.5. klo 18.00 – 20.00 avoimet ovet kaikille halukkaille.  Golfiin ja kenttään tutustumista

To 11.5. klo 18.00 – 20.00 pikkujunnujen treeni. 

To 11.5  klo 18.00 alkaen golfkävely kentällä ohjatusti.

Tilaisuudet ovat ilmaisia ja kaikki ovat tervetulleita ystävien, lapsien ja tuttavien kanssa.  Tilaisuudessa ei ole tasoitusrajaa ja tapahtumassa ei kilpailla.

Nautinnollisia hetkiä koko kesälle

T. Veli-Matti Pyysing 🙂

 

 

Kirjoittaja: kymengolf

Kategoriassa Etusivu