Uudet sivut ja niiden merkitys

Hei kaikille golftaitureille ja uusien sivujen käyttäjille.

Moni saattaa ihmetellä miksi uudet sivut on tehty vaikka vanhat toimivat ihan hyvin.  Uudet sivut on tehty siksi, että ne vastaavat nykyajan vaatimuksia teknisesti ja myös muutoin.  Olennaista oli myös varmistaa erilaiset yhteydet muuhun sähköiseen mediaan ym.  Yksi keskeisimmistä sivujen muutoksen perusteista oli se, että sivujen tekemisestä, huollosta ja päivittämisestä ei tarvitse huolehtia talkoohengellä seuran kahden jäsenen toimesta.  Uusilla sivuilla haetaan myös suurempaa näkyvyyttä valtakunnallisesti. Sivujen ylläpidosta vastaa ulkopuolinen toimija.  Sisällöstä vastaavat edelleen seuramme jäsenet, joille on annettu valtuudet tiedottamiseen.

Kesäisiä hetkiä kentällä ja sivuja katsellessa.  Korostan, että tarinani oli ensimmäinen uusille sivuille ja lähinnä osaamisen kokeilua sivuille kirjoittamisessa.

Veli-Matti Pyysing

Teidän käytössä oleva puheenjohtajanne

 

 

 

Kirjoittaja: Veli-Matti Pyysing

Kategoriassa Etusivu, Yleinen Avainsanat: , ,